Národná cena za dizajn 2013.

Projekt Nové učebnice získal národnú cenu za dizajn, cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v kategórii študentský komunikačný dizajn. A taktiež Cenu novinárov. Ďakujem vám všetkým za podporu a veľa dobrej energie.Aj tento rok Bibiana udeľovala ceny za najkrajšie knihy.

Táto Biológia získala cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vydavateľstvu za učebnicu v roku 2012. Čo si o nej myslíte vy?
http://www.youtube.com/watch?v=FqooFFXAkEwNaozaj potrebujeme Cenu za Najkrajšiu učebnicu?


Tak takéto učebnice získali Cenu ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za rok 2011. Vydavateľstvo Matice slovenskej, s.r.o., Martin získalo cenu za titul Dejepis pre 8. ročník základnej školy a 3. ročník gymnázia s osemročným štúdiom. Zvláštne ocenenie poroty získala Soňa Macejáková za starostlivosť venovanú postihnutým deťom pri tvorbe knihy Tisíc očí. Máte pocit, že takto by mali vyzerať najkrajšie učebnice roka?

Zdroj: BIBIANA, dom umenia pre detiKto vlastne môže vydávať učebnice?


Na Slovensku môže učebnice vydávať prakticky ktokoľvek. Ministerstvo školstva vyhlasuje výberové konanie na výrobu materiálnych didaktických prostriedkov, ktorého sa zúčastňujú rôzne vydavateľstvá a subjekty, ktoré majú ako predmet činnosti vydavateľskú činnosť. Niekoľko titulov pre Ministerstvo školstva vydala napríklad firma, ktorá prevádzkuje cestovnú kanceláriu. Niekoľko učebníc vydala aj firma, ktorá sa zaoberá najmä informačnými systémami, servermi a návrhmi www stránok. Môže učebnice vydávať aj pizzéria?

Odkazy:


17:13:48, 09.02.2013

Martinka, vyborný projekt a úžasná kniha, už len info KDE a KEDY sa sa kúpiť, hneď by som ju brala aj pre seba!

09:57:13, 09.02.2013

Konečne sa niekto našiel čo začal robiť na skutočnom vizuálnom dizajne učebníc. Držím paľce, aby to bolo o rozvoji a nie stagnácii.

13:11:46, 02.02.2013

uz aby to bolo!!!!!!!!!!!!

14:01:48, 22.10.2012

Aj ja chcem aby sa moje deti učili z takých učebníc ako tvoja Výtvarná výchova. Výborná prednáška na UNICAMPe. Držím palce, nech sa ti podarí dostať krajšie učebnice medzi deti. Nech už je tá cestička k tomu akokoľvek kľukatá, máš moju podporu. Tom z ViaMalina.com

14:23:35, 20.10.2012

Pozrela som si prednášku z Unicamp cez live vysielanie a super. Veľmi sa mi páčila tvoja učebnica Výtvarnej výchovy.

20:02:25, 03.09.2012

vyborna iniciativa. otazku, preco su tie ucebnice take skarede som si kladol aj ja, ked som robil vlani este ako statny uradnik server www.eaktovka.sk - vaddiu mi to z dvoch dovodov - jednak to neuci deti estetike a dvak, dnesne deti su zvyknute, ze co je hodnotne, to ma svoju graficku kvalitu, sucasne ucebnice len dalej pokracuju v podsuvani nazoru, ze vzdelavanie je nieco lacne a zbytocne. drzim palce a budem sledovat.

14:25:44, 17.07.2012

Martina, dobre..ale teraz je tuniekde aj konkrétna forma ako bys a to dalo zmeniť? kde a čo je potrebné urobiť,a by sa to zmenilo? ako to máme podporiť? Ja mám tiež školopovinú dcéru a vlasy sa mi dupkom stávajú keď donesie knihy na konci roka domov, že AHA, tak toto a z tohoto sa tobudem o rok učiť. je mi vždy - slušne povedané, že "MDLO" na duši.>> Zanechať odkaz
>> Zobraziť všetky odkazy